Ledmir.com.ua
+38 (097) 00 55 448Київстар

Світлодіодне освітлення і здоров'я

Світлодіодне освітлення вже давно вийшло на споживчий ринок, але до цього дня є інновацію в світі освітлення, тому існує багато дискусій з приводу питання про користь і шкоду світлодіодних ламп. Навколо LED-продукції відразу з'явилося багато міфів, в яких говорилося про її шкідливий вплив на організм людини. Давайте розглянемо деякі з них, так чи це насправді:

Вплив освітлення на зір

Стандартні лампочки мерехтять під час своєї роботи, тому що вони залежать від перепадів напруги в мережі. Світлодіодні ж лампи відрізняються високою стійкістю до перепадів напруги, що повністю виключає ефект мерехтіння або блимання. Плавне і рівномірне світло своїми променями буквально "заливає" простір, створюючи комфортну обстановку і виключає зорову втому.

Також психологами доведено, що від якості світла залежить сприятлива атмосфера в приміщенні, яка сприяє підвищенню продуктивності праці співробітників при роботі в офісі.

Світлодіодні лампи мають позитивний вплив на організм людини і не приносять шкоди здоров'ю.

Ультрафіолетове випромінювання і екологічний аспект

У світлодіодних світильниках і лампах повністю відсутнє ультрафіолетове світло, яке є невід'ємною складовою будь-яких люмінісцентних ламп. Не дивлячись на використання додаткових захисних фільтрів в останніх, це все одно не дозволить повністю позбутися вплива цього шкідливого фактора.

Відсутність ртуті має ще один важливий плюс застосування світлодіодного освітлення, так як виключається необхідність утилізації. Що ж стосується стандартних люмінесцентних ламп, то їх утилізація обов'язкова, так як в складі даних ламп є ртуть, пари якої здатні завдати непоправної шкоди на організм людини. Ртуть негативно впливає на багато органів, а також центральну нервову систему. Міф зруйнований, і екологічність світлодіодного освітлення - важлива сходинка на шляху до турботи про нашу планету.

Інфрачервоне випромінювання

Основна небезпека від впливу інфрачервоного випромінювання на людину полягає в тому, що воно здатне глибоко проникати в організм: тканини і м'язи. Наслідки від такого впливу - це підвищення температури тіла і прискорене серцебиття. Знову світлодіодні світильники і лампи здобули перемогу над іншими, вже морально застарілими, освітлювальними приладами.

Статті