Ledmir.com.ua
+38 (097) 00 55 448Київстар

Сучасні стилі в освітленні: як їх розпізнати і де вони використовуються

Джерела світла давно перестали бути просто необхідністю. Це частина інтер'єру, яка створює комфорт, затишок і цілісність простору. При виборі світильників і ламп необхідно приділяти особливу увагу дизайну, інакше навіть якісна дорога люстра може просто не влитися в загальну концепцію приміщення. Інтернет магазин «Ledmir» підібрав для вас сучасні стильні рішення в освітленні і рекомендації, які допоможуть розпізнати стиль і підібрати гармонійні світильники.

Стилі освітлення в дизайні

Правильно організоване освітлення - запорука комфорту і затишку приміщення. Навіть шикарний дорогий ремонт легко можна зіпсувати, якщо світильники будуть встановлені неправильно, або просто не будуть поєднуватися за стилем. Раніше достатньо було повісити на стелю люстру в центрі кімнати. Такий стиль сміливо можна назвати - Радянський Союз. Сьогодні він неактуальний і виглядає просто нудно.

Сучасний дизайн має на увазі використання світильників, відповідних стилістиці. Крім того, є принципи установки освітлення. У житловому просторі може бути 3 типи освітлення: загальний, що дає основне світло, локальний, спрямований на конкретну область і декоративний для підкреслення стилю і додання образу. У будь-якому дизайнерському стилі використовується свій набір світильників. Ми підібрали найбільш популярні сучасні рішення:

Освітлення в стилі Модерн

Стиль Модерн простий і лаконічний. Він прийшов на заміну пафосу, а також суворої консервативності. Це «впорядкований хаос», якому притаманні ламані лінії, округлі форми і асиметричність. Стиль практично повністю виключає прямі кути. Модерн об'єднує функціональність і декоративну складову. Особливість стилю полягає в тому, що світильник виконує функцію як декору, так і основного світла.

Стиль Модерн дозволяє експериментувати, але в кожної деталі підкреслюється статус і престиж. Найкраще гармоніюють матеріали природного типу у вигляді каменю, шкіри, скла і деревини, відповідно, світильники підбираються під колір і під форму цих матеріалів.

У стиль Модерн добре вписуються підвісні люстри і світильники на стелю. Вони виконують роль основного освітлення. Локальне світло дають споти і настінні світильники, а декоративною частиною є торшери. Слід надавати перевагу світлим тонам.

Модерн - це сучасний «домашній» стиль, який застосовується в квартирах і житлових будинках. Але іноді його можна зустріти в невеликих кафе, офісах і інших просторах.

Освітлення в Класичному стилі

Стиль Класика ніколи не виходить з моди. Незважаючи на те, що його можна сміливо назвати застарілим, інтер'єр як і раніше виглядає елегантно. Особливо цікаво проявляються світильники в класичному стилі. Вони можуть бути стилізовані під епоху 17-19 століття. Класичний інтер'єр включає такі напрямки, як бароко, ампір, рококо та інші.

Світло в класиці повинен виконувати головну умову: поєднувати античність з прогресивними технологіями. За основу головного джерела світла беруться кришталеві підвісні люстри. Добре виглядають підвісні масивні люстри з плафонами, текстильними абажурами. Додатковим зональним освітленням виступають прості і елегантні настінні світильники і бра. Декоративним елементом є торшери і невеликі настільні лампи. При цьому найчастіше застосовується LED-освітлення, що дає приємне м'яке світло.

Переважно класичний стиль застосовується в ресторанах і апартаментах, нерідко використовується в готелях.

Hi-tech стиль в освітленні

Найбільш популярним сьогодні є висвітлення в стилі hi-tech. Такий дизайн зародився ще в 60-х роках минулого століття, але знайшов свою популярність в 2010-х роках і до сих пір активно використовується в інтер'єрі. Хай-тек є сумішшю високих технологій і мінімалізму, в якому кожна деталь конструктивна і на своєму місці. Даний стиль активно використовується не тільки в будинках, але і в закладах, офісах і громадських місцях.

Простота і функціональність - головні якості, які символізують hi-tech. В якості основного світла використовують невеликі підвісні або стельові світильники. Особливий акцент на точкове освітлення. Такі лампи встановлюються біля дивана, столу, техніки. Застосовуються споти і невеликі накладні світильники. Вони ж є декоративною частиною. Ніяких торшерів, люстр «з висульками», настільних громіздких ламп. Лаконічно, просто, стильно. Уподобання чорно-білим тонам.

Освітлення в стилі Лофт

Набравши в останні роки популярність стиль Лофт вражає своєю свободою, але в той же час гармонією і лаконічністю. Це стиль, в якому можна проводити різні експерименти. Повісьте відкриту лампу розжарювання на оголені дроти, і це буде виглядати стильно. Однак Лофт має свої «закони» освітлення.

Мається на увазі, що простір має бути великим і вільним. Завдяки цьому освітлення може бути практично будь-яким. Візьміть люстру з класичного стилю і додайте до неї громіздкий торшер, в основі якого буде лежати металева ніжка. Однак поєднання має бути правильним.

Сам же стиль прийшов з США. Через брак житла люди почали поселятися на фабриках, переобладнавши їх під житловий простір. Приміщення були просторі і темні, тому освітлення стало не просто необхідністю, а частиною дизайну. У стилі Лофт добре виглядають громіздкі світильники з грубуватими формами. Лампи на ланцюгах, прожектора, споти з декількома положеннями відмінно вписуються в загальну картину. Застосовується такий стиль, як правило, в просторах відкритого типу. Сюди відносяться кафе, ресторани, клуби, і інші приміщення, у яких великі площі і високі стіни. Але і в квартирі стиль Лофт виглядає вельми цікаво.

Освітлення в стилі Прованс

Прованс має на увазі використання світлого простору. Кімната повинна створювати відчуття затишку і тепла, тому використовуються невеликі привабливі стельові світильники і настінні лампи. Перевага віддається матеріалами натурального кольору. Світло не повинне привертати до себе уваги, тому світильники в стилі Прованс виглядають просто, але затишно.

Особливо добре виглядають невеликі плафони з декоративними елементами, на зразок візерунків квіточок або геометрії. Це французький стиль, в основі якого легка сільська провінційність і елегантність. Для додавання додаткового світла використовуються світильники з кріпленням на стіну, а для декору ставляться торшери та настільні лампи.

Стиль Прованс вкрай рідко застосовується поза домашнього простору. Це дизайн для квартир і приватних будинків.

Освітлення в стилі Ампір

«Дорого-багато» - саме так можна охарактеризувати даний стиль. Ампір символізує величність і владу. Це класичний напрям, але ми вирішили виділити його окремо, так як роль освітлення в стилі Ампір ключова. Меблі, як правило, має строгу прямокутну форму. У кімнаті обов'язково повинні бути дзеркала, чим їх більше, тим краще.

Центральна велика люстра - це головний елемент не тільки декору, але і освітлення. Всі її деталі повинні зберігати симетричність. В ідеалі, якщо плафони виконані у вигляді свічок. Точкове освітлення практично відсутнє, так як в ньому немає необхідності. Через велике масивне освітлення в центрі кімнати і дзеркал світла достатньо. А ось декоративну роль відіграють невеликі настільні і настінні світильники. Меблі прямокутні, а настільні лампи підбираються більш округлих форм. Вони повинні симетрично розставлятися по кімнаті, бажано, відсвічувати в дзеркала.

Стиль Ампір часто використовується в ресторанах, театрах, великих просторах. Вкрай рідко застосовується в домашній атмосфері, адже він створює відчуття присутності в музеї, палаці або замку.

Висновок

Звичайно, це не всі стилі в декорі. Освітлення в будь-якому стилі і дизайні грає ключову роль. У стилі Кантрі слід віддавати перевагу витонченої асиметрії і старовинним підвісним люстрам. Стилю Ар Деко притаманне буржуазне багатство, де світильники є символом престижу.

В інтернет магазині «Ledmir» ви знайдете освітлення для різних стилів інтер'єру. Зателефонуйте нам, і наші консультанти допоможуть підібрати необхідні світильники, лампи та інші електротовари, які стильно й елегантно впишуться в ваш інтер'єр.

Статті