Ledmir.com.ua
+38 (097) 00 55 448Київстар

Правильний вибір освітлення та електрики в будинок: як підібрати освітлення

Чому хороше світло важливе в будинку

Світлодіодне освітлення вітальні

 

Хороше світло – запорука комфортного простору. Без нього людині буде незручно перебувати у приміщенні. Правильно оформлене освітлення дозволяє зонувати область, розширити кімнату, зменшити, зробити візуально вищим або довшим. Світло дозволяє грати з об'єктами та створювати образи, форми.

Хороше світло у приміщенні дуже важливе для здоров'я людини. Він впливає на життєві процеси, такі як обмін речовин, м'язове зростання, розвиток, формування імунної системи, роботу серцево-судинної системи. При цьому потрібно враховувати не тільки рівень освітленості, але й правильний розподіл світлових потоків.

Крім здоров'я фізичного, якісне висвітлення покращує емоційний стан здоров'я. Багато природного освітлення додає сил, енергії, піднімає настрій. Яскраве світло підходить для високої розумової активності, підходить для оформлення офісу чи робочого кабінету. М'яке світло розслаблює, спонукає до спокійного проведення часу. А ось надто яскраве освітлення призводить до дратівливості та підвищеного рівня стресу, тривожності.

Крім здоров'я, якісне освітлення впливає на працездатність. Продумане світло здатне підвищити зосередженість на роботі, зменшити ризики припущення помилок, підвищити концентрацію.

Рівень освітленості відіграє при дизайнерському оформленні простору. Потрібно використовувати різні типи світильників, щоб створити атмосферу. Підібрати їх самостійно досить складно, варто враховувати багато факторів. Наші рекомендації допоможуть частково впоратися із завданням, але ви завжди можете звернутися до спеціалістів. У нашій компанії "Ледмір" проводиться аудит світлового освітлення. Ми допомагаємо підібрати правильно джерела світла та оформити простір. Завдяки широкому асортименту ми комплексно закриваємо всі потреби та підбираємо світло від етапу ідеї до повної реалізації.

Як правильно вибрати освітлення і електрику для дому: важливі поради

Світлодіодне освітлення кухні

 

Правильно підібрати освітлення – завдання не з легких. Саме тому ми рекомендуємо звертатися до фахівців, які допоможуть все швидко розрахувати, враховуючи особливості простору. Так ви заощадите собі час та гроші. Але якщо ви хочете самостійно впровадити якісь рішення, зробити освітлення у магазині, будинку, квартирі чи офісі, то ми підготували для вас дуже цінні рекомендації. Вони допоможуть правильно підібрати освітлення та електрику для будинку.

Розрахуйте кількість світлоточок та підготуйте електрику

Перш ніж купити світлодіодні лампи в Україні, потрібно розрахувати кількість світлоточок. Тут часто допускається велика помилка. Багато хто враховує лише основне світло, яке буде на стелі або стіні. Але варто враховувати інші джерела світла: природне освітлення від вікон і дверей, настільні світильники, бра, торшери, підсвічування. Є вимоги до необхідної кількості світла у приміщенні. Наприклад, для вітальні потрібно близько 150 лк, як і для спальні. А ось у кабінеті має бути 300 лк.

Щоб розрахувати освітленість у Люксах (лк), необхідно світловий потік або яскравість, вказану в Люменах, поділити на площу приміщення кв.м. та помножити на поправочний коефіцієнт. Це та частка світла, яка досягає поверхонь. Виходить ЛК = Лм / кв.м. * К. Можна прорахувати вручну або скористатися програмами, наприклад Dialux.

Правильний розрахунок світильників допоможе точно визначити кількість обов'язкового світла у просторі. Далі визначається кількість світильників, спираючись на показники світлового потоку, що він віддає. Тут уже потрібні не лише технічні знання та розрахунки, а й дизайнерське бачення.

Якщо є потреба, варто купити настільні лампи, Київ, Харків, Одеса – будь-які міста України, ми доставляємо якісні настільні світлодіодні лампи. Також слід подумати, чи варто ставити торшери, чіпляти бра. Пам'ятайте, що світло буває загальне або фонове, декоративне як підсвічування, спрямоване для освітлення конкретної області, зоноване для візуального поділу простору. Все це можна зробити світильниками.

Підбирайте світильник під стиль інтер'єру

Світлодіодне освітлення в домі

Здавалося б, проста порада, але багато хто тут припускає помилки. Ви приходите в магазин, там багато світильників, всі вони працюють. Через короткий час на очі починається тиск, голова закинута, складно оцінити, як він виглядатиме в інтер'єрі. Тому вже хочеться взяти щось, аби швидше піти додому.

Насамперед варто звертати увагу на стиль інтер'єру. В ампірі складно виглядатимуть мінімалістичні світильники, як і в хай-теку громіздкі люстри з ланцюжками. Тому варто заздалегідь продумати, який світильник потрібний, як він має виглядати, і вже тоді вирушати до магазинів. Або ще простіше: варто ознайомитися з каталогом в інтернет-магазині, у нас в компанії Ледмір великий асортимент продукції під різні потреби.

Ми допомагаємо підібрати під ваш стиль моделі, які гармонійно вписуватимуться в дизайн. Ви запросто підберете стельові світильники, в Харків та інші міста України ми доставляємо за короткий час.

Визначтеся з колірною гамою світильника

Крім загального стилю, варто звертати увагу на деталі. Якого кольору буде світильник? Як він поєднуватиметься з меблями? Чи гармонійно він виглядає у просторі? На ці запитання слід відповісти ще до покупки моделі лампи. Крім того, він може бути виготовлений з різних матеріалів. Тканина, пластик, скло, метал. Важливо дотриматися двох правил при підборі світильника по колірній гамі:

  1. Світильник не повинен зливатися зі шпалерами, шторами та предметами інтер'єру, його колір повинен контрастувати або виділятися.
  2. Світильник не повинен бути «плямою», яка не поєднується з предметами інтер'єру.

Як вирішити це завдання? Дуже просто. В інтернеті знайдіть таблицю колірної відповідності, просто вбийте «Поєднання кольорів». Ви знайдете графіки, які покажуть, як мають поєднуватись кольори в інтер'єрі.

Звертайте увагу на розміри

Світлодіодне освітлення

Простор має певні габарити, їх варто враховувати при виборі світильника. Занадто маленький світильник просто загубиться на великій стелі чи стіні. Великий габаритний світильник може почати "тиснути" або просто заважатиме, захоплюючи весь простір. Важливо дотриматися гармонії.

Якщо стеля в приміщенні не дуже висока, близько 2,4-2,6 м, то краще відмовитися від великих люстр і віддати перевагу плоским моделям світильників. Вони не захоплюватимуть простір і виглядають елегантно. Але при цьому діаметр повинен бути достатнім, щоб не виглядати крапкою на полотні. Це створить відчуття незатишності.

Якщо кімната невисока, але простора, велика, варто вибирати великі моделі світильників, але наближені до стелі. Можна зробити навіть трекові системи, поставити додатково бра як основні джерела світла, але в центрі має бути нехай не об'ємна, але велика люстра.

Є формула, яка допомагає розрахувати розмір світильника:

Діаметр світильника дорівнює сумі довжини та ширини кімнати, поділеної на 10. Формула виглядає так: D = (A+B)/10, де А та В – розміри стін. Якщо світильник складної форми, то D – це діаметр, а велика сторона прямокутника чи сторона квадрата.

Так для кімнати розміром 5*3 доречно буде підібрати світильник діаметром або більшою стороною (5+3)/10 = 0,8 м, тобто 80 см.

Але при цьому розміри дуже умовні. Якщо модель габаритна, «навантажена» декором та іншими елементами, то вона може бути меншою. Або навпаки, якщо зроблена з тканини, повітряна, то сміливо можна брати світильник більшого розміру.

Ще трохи про розміри. Є орієнтовні класичні норми. Висота підвісного світильника рекомендується 200-220 см від підлоги, висота абажура, що знаходиться над столом, має бути 70-90 см. Але це знову ж таки орієнтири, а не суворі рекомендації.

Вибір світильника за технічними характеристиками

Вибираючи світильник, необхідно враховувати його технічні можливості та характеристики. Одне із завдань – домогтися різної яскравості лампочок від різних світильників в одному просторі. Це дозволить «грати» зі світлом та підбирати оптимальні рішення. Іншими словами, люстра в центрі кімнати повинна бути яскравішою за бра на стіні в цій же кімнаті. А бра використовується для підсвічування певної зони, але не створює направлене світло. Для цього можна використовувати торшер або настільну лампу.

Лампа над обіднім столом повинна давати плавне м'яке світло, тоді як над робочою поверхнею потрібне холодне світло. Розподіліть яскравість, яка потрібна у просторі. Визначте потужність світильників. Крім того, враховуйте, чи він підходить під той тип лампи, який ви вибираєте. Деякі світильники призначені лише для роботи зі світлодіодним обладнанням. У нашому магазині Ледмір ви можете купити led лампи у Харкові та по всій Україні.

Звертайте увагу на тип цоколя, найпопулярніший – різьбовий, позначається, як Е27 та Е14. Але бувають і штиркові цоколі. Подумайте заздалегідь, наскільки зручно мінятиме лампи. Зверніть увагу на робочу напругу, вона варіюється в межах 220-230 В, але багато світлодіодних ламп здатні працювати при напрузі 175-250 В.

Ще один важливий технічний параметр – клас захисту. Це показник того, за яких умов можна використовувати світильник. Наприклад, при класі захисту з маркуванням IP20 застосовувати його можна лише у звичайних побутових умовах. Для освітлення кімнат з високою вологістю, таких як душова або ванна, необхідний світильник із захистом не менше IP44. Для вулиці клас захисту повинен бути не меншим за IP65.

Вибирайте цільовий світильник, який вирішує конкретні завдання

Світлодіодне трекове освітлення

Вибір світильників дуже великий. Тільки на нашому сайті магазину Ледмір представлено понад 7000 моделей. У нас ви можете знайти точкові світильники для натяжних стель, стильний та якісний безрамковий світильник та багато інших моделей. Важливо розуміти, що вони виконують різні функції, і, залежно від цих функцій, варто робити вибір.

Одні моделі підходять для прикраси, декору та покращення простору, аж до створення світлових арт об'єктів. Інші виконують роль спрямованого чи основного джерела світла, такі як люстри, у Харкові та інших містах України це одні з найпоширеніших видів світильників у залах. Треті призначені для поділу зони, підсвічування певної області.

Вибираючи модель, подумайте над тим, яке завдання світильник виконуватиме. Де він використовуватиметься і як його ставити. А якщо ви захочете зробити перестановку, оновити меблі або замінити дизайн? Заздалегідь продумайте, яку мету повинен виконувати кожен світловий елемент у вашому просторі.

Як вирішити проблему підбору світильника та електрики в будинку

Світлодіодне освітлення

 

Правильний розрахунок світлоточок - запорука емоційного та фізичного здоров'я, створення гармонійного простору, в якому буде комфортно існувати. Але як вирішити проблему підбору світильника?

Є кілька варіантів. Перший – самостійне рішення. Ми дали багато корисних рекомендацій, за допомогою яких ви зможете розрахувати кількість світлоточок, підібрати стиль, вибрати рівень освітленості, визначитися з кількістю світильників та їх розмірами. Звичайно, це займе час, необхідно дизайнерське бачення, зате ви зможете самостійно придумати цікаві рішення.

Є другий варіант, і він раціональніший. Зверніться до фахівців, які все зроблять правильно та швидко. Послуга розрахунку освітлення та підбору рішень коштує недорого. Але. Ви заощадите колосальну кількість часу, а головне, не припуститеся помилок. Вам не доведеться витрачати зайві гроші через те, що світильник не підходить за розміром або технічними характеристиками.

Компанія Ледмір пропонує послуги підбору світлового обладнання та електрики у будинки, квартири, офіси, житлові та нежитлові простори та технічні об'єкти. Завдяки широкому асортименту ми здатні закрити будь-які потреби, підібрати цікаві рішення та комплексно виконати завдання щодо підбору світлового обладнання. Зателефонуйте нам, щоб отримати консультацію, дізнатися про вартість та методи роботи. Ми відповімо на ваші запитання та допоможемо зробити світло приємним, комфортним та правильним.

Статті