Ledmir.com.ua
+38 (097) 00 55 448Київстар

Фітоосвітлення користь і застосування

Освітлення є одним з головних джерел зростання і розвитку рослин. Але в залежності від особливостей сезонів року у рослин не завжди є можливість отримувати потрібну кількість світла. І тут одним з кращих рішень цього завдання є використання фіто освітлення.

Що ж являє собою фітоосвітлення?

Фітоосвітлення - це особливе штучне освітлення яке досягається завдяки використання фітоламп. Фітолампи в свою чергу створені таким чином, що здатні випромінювати такий спектр електромагнітного випромінювання, до якого звикли рослини. Освітлення яке отримує рослина викликає життєво-важливий процес - фотосинтез, що в свою чергу дає можливість рослинної культурі рости і розвиватися незалежно від сезону, природних умов та інших критеріїв.

Штучне освітлення отримане від фітоламп можна використовувати як: додаткове освітлення до природного протягом усього року; періодично, в холодну пору, для подовження світлового дня; постійно, як повна заміна природного світла.

Фитоосвещения

Розрізняють такі види фітоламп:

 1. Светодіодние фітолампи - лампи, які завдяки своїй структурі не викликають інтенсивного випаровування вологи, а також за допомогою спеціальних розробок в них створена можливість регулювання колірних випромінювань.
 2. Люмінесцентние фітолампи- ці фітолампи не нагріваються, не призводять до зайвого випаровування вологи, мають тривалий термін служби. Особливо важливим компонентом є наявність синіх променів, що сприяє фотосинтезу в рослинах.
 3. Акваріумние фітолампи.- вони діляться на лампи синього спектра, які встановлюють в акваріумах з доступом до природного світла і полноспектральние які встановлюють при віддаленості природного освітлення від акваріума.
 4. Натріевие фітолампи- використовують в теплицях, для освітлення рослин на пізньому етапі їх развитияи
 5. Металлогалогенние фітолампи- мають в наявності білий колір, найбільш близькі до природного світла.
 6. Ультрафіолетовие фітолампи - лампи зі спеціальними електромагнітними випромінюваннями, на користь рослин, йде тільки вузький спектр світла.

Для отримання потрібного ефекту потрібно враховувати особливості використання фітосвітильників:

 1. Для підсвічування одного квадратного метра рослин потрібно лампа потужністю не менше 7 Вт.
 2. Оптімальное відстань лампи до рослини має становити 25-40 см, це дасть максимальний позитивний ефект;
 3. В холодну пору року, для збільшення світлового дня потрібно використовувати лампу по 4-5 годин на день;
 4. У свою чергу пророщені паростки рослин потрібно висвітлювати цілодобово протягом 4-5 днів, а потім зменшувати кількість світла до 14 годин в день;
 5. Так же потрібно не забувати про направлення світла зверху вниз, що подібно до сонячного освітлення в природних умовах.

Основні переваги світлодіодних фітоламп

Відомо, що всі рослини розвиваються завдяки процесу фотосинтезу, більш глибокі дослідження показали, що він активніше відбувається в освітленні синього і червоного діапазону. Статистика різних експериментів показує, як деякі рослини відрізняються за складом хлорофілу, від цього залежить інтенсивність протікання фотосинтезу.

Різні культури рослин в залежності від етапу зростання поглинають певну ділянку спектра освітленості. Зелень типу цибулі, петрушки, кропу активніше зростає при синьому спектрі (довжина хвилі 445 nm). На ранньому етапі розвитку цей діапазон за краще і саджанці овочевих культур. Коли настає період цвітіння, зав'язі і дозрівання плодів, активно поглинається світло червоного спектра в діапазоні 660 nm. Деяким овочевим культурам для сприятливого росту підходить білий світ широкого спектра.

Спектр фитоосвещения

 Основні переваги світлодіодного фіто освітлення:

 1. Рослинами поглинається 99% енергії;
 2. Термін служби світлодіодної лампи в 2 рази більше, в порівнянні з іншими лампами термін служби яких становить від 16 000 до 24 000 годин;
 3. Рослини отримують світло в синьому і червоному спектрі в пропорції, яка необхідна для процесу фотосинтезу;
 4. Світлодіодні світильники споживають в 2 рази менше електроенергії в порівнянні з люмінесцентними;
 5. Світлодіодний фітосвет ефективно стимулює ріст рослин весь період розвитку (до цвітіння, під час цвітіння, зав'язі плодів і дозрівання), завдяки чому не потрібно зміни джерел світла на різних стадіях.

Відео відгук на фіто лампи Ledmax від нашого клієнта:

Статті