Ledmir.com.ua
+38 (097) 00 55 448Київстар

Енергоефективність та енергозбереження

У зв'язку з ситуацією, що склалась в Україні, енергетичне питання досягло піку своєї актуальності. Гостра необхідність знизити споживання електроенергії населенням виникла через брак вугілля для вироблення електроенергії ТЕС, в зв'язку зі склавшоюся обстановкою на сході держави: зруйновані шахти, залізничні колії і мости.

При синхронному виключенні однієї лампи, потужність якої складає всього лише 60 Вт, усіма українцями, споживання електрики знизиться на понад 1 тис. МВт, а це становить приблизно 4% від навантаження в цілому по Україні у вечірній час доби. Також населення нашої країни зіткнулося з подорожчанням цін на електроенергію. Вартість складає від 30,84 коп. (ті, хто споживає до 150 кВт*год на місяць) до 134,04 коп. (для клієнтів, які споживають понад 800 кВт*год) за 1 кВт*год в залежності від кількості споживаної енергії. Тарифи зросли на 10-40%.

Яким чином споживачі можуть економити електроенергію?

Експерти виділяють два способи економії:

  • технічний;
  • організаційний.

Технічний спосіб економії електроенергії передбачає покупку електротехніки зі збільшеним класом енергозбереження, а також установку «розумних лічильників». За допомогою такого лічильника вигідно прати, пекти, нагрівати воду і використовувати інші електроприлади вночі за низьким тарифом.

Oрганізаціонний - це просто організація сімейного дозвілля: йдучи, не забувати вимикати світло, зайвий раз не включати вентилятор, не залишати комп'ютер та інші технічні прилади в черговому режимі. Наприклад, навіть зарядний пристрій від мобільного телефону, після того як він зарядився, продовжує споживати електроенергію.

Лампочки та світильники споживають близько 20% електроенергії в будинку. Установка енергозберігаючих світлодіодних ламп і світильників може дати відчутну економію сімейного бюджету. Крім того, вони мають ряд інших переваг, таких як тривалий термін служби і висока світловіддача.

Основні переваги світлодіодних ламп и світильників

Перераховувати переваги даного виду ламп можна нескінченно, нижче представлені основні з них.

Найголовніша і дуже важлива перевага, це те, що світлодіоди є енергозберігаючими джерелами світла, і їх використання дозволяє істотно економити електроенергію в порівнянні з іншими. Світлодіодні лампи споживають в 8-15 разів менше в порівнянні з лампами розжарювання і в 2-5 разів в порівнянні з люмінесцентними.

Термін служби таких ламп досягає до 100 000 годин, при цілодобовому режимі роботи це трохи більше, ніж 5,5 років, при роботі по 6 годин на день (що ближче до реальності) - майже 23 роки.

Вони набагато більш стійкі до перепадів напруги. А ще їх набагато складніше розбити, вони менш чутливі до вібрацій.

Світлодіоди всередині лампи працюють від постійного струму, без мерехтіння, що набагато корисніше для людського ока.

Можливість отримання будь-якого кольору і відтінку випромінювання світлодіодів при їх використанні, а також вони не випромінюють ультрафіолет.

Світлодіодні лампи високоекологічни і безпечні для навколишнього середовища, вони не містять шкідливих речовин.

Лампи прості у використанні і ремонті.

Навіщо витрачати сили і кошти на використання звичних засобів освітлення. Світлодіодні лампи - нововедення, яке поступово виходить на ринок і залучає своїх покупців простотою, економічністю і екологічністю, що дуже важливо для кожного відповідального споживача.

Статті