Ledmir.com.ua
+38 (097) 00 55 448Київстар

Електрофурнітура: що це таке, види, типи монтажу та особливості використання

Сучасне життя важко уявити без електрики. Наявність освітлення - це необхідність, що додає приміщенням комфорт, затишок, а використання побутової техніки полегшує життя. Але для того, щоб все це працювало, необхідна надійна проводка і якісна електрофурнітура. До неї відносяться розетки і вимикачі. Вони діляться на різні види і підбираються відповідно до вимог.

ЩО ТАКЕ ЕЛЕКТРОФУРНІТУРА

Електрофурнітура - це пристрої, які є частиною електрифікації приміщень побутового та промислового призначення. Простіше кажучи, це розетки і вилки, вимикачі і датчики, що забезпечують взаємодію людини з проводкою. Погодьтеся, складно було б підключати техніку в оголені дроти. Завдання електрофурнітури - стати сполучною ланкою, яка створить комфорт і безпеку використання електрики.

До електрофурнітури відносяться не тільки розетки і вимикачі. Також сюди можна віднести подовжувачі, вилки, регулятори теплої підлоги, датчики руху і інші механізми, що підключаються до проводки. Вони поділяються на види, в залежності від призначення і місця установки.

ВИДИ ЕЛЕКТРОФУРНІТУРи

Вимикачі і розетки поділяються на кілька видів. Для створення комфорту і затишку в домі, а також для забезпечення належного функціонування електроприладів необхідно підбирати правильний тип електрофурнітури. Крім зовнішнього вигляду, який, безумовно, відіграє важливу роль, слід враховувати особливості підключення і призначення електрофурнітури.

Вимикачі

Вимикачі діляться на наступні типи:

 • Одноклавішний. Призначені для включення і виключення одного електроприладу. До речі, це не завжди повинна бути лампочка.
 • Двуклавішний. По суті, це два одноклавішних вимикача в одному корпусі, за допомогою якого можна керувати двома різними навантаженнями.
 • Трехклавішний. Працює за таким же принципом як і двоклавішний, тільки має на одну клавішу більше.
 • Прохідні вимикачі або перемикачі. Встановлюється кілька вимикачів, які управляються одним навантаженням з декількох місць. Наприклад, лампа на прольоті сходів двоповерхового будинку може управлятися як з першого поверху, так і з другого.
 • Перехресні або проміжні. Встановлюються між прохідними якщо управління одним навантаженням потрібно зробити більш ніж з двох місць.
 • Імпульсні або кнопкові (дзвінок). Вимикач працює без фіксації у включеному положенні, іншими словами, струм йде тільки в той момент, коли клавіша натиснута.
 • Димерні. Це вимикачі, що дозволяють регулювати яскравість освітлення. Дуже добре підходять для світлодіодних, галогенних ламп. Найчастіше застосовуються в домашньому інтер'єрі для забезпечення комфорту і регулювання освітлення.
 • Для жалюзі. Використовується для керуванням жалюзі і ролетами. Бувають двох і трьох клавішні. У двох клавішних рух жалюзі здійснюється тільки при натисканні клавіші. У трьох клавішних кнопка "стоп" вироблена окремо і використовується для зупинки руху.
 • Енергосавер. Це пристрій який обезструмлює всі споживачі електричного струму розмикаючи електричний ланцюг. Для того щоб розімкнути знеструмити приміщення, досить просто витягнути картку з вимикача. Зазвичай енергосавери використовуються в готелях.
 • Термостат або терморегулятор. Використовується для включення і виключення теплої підлоги і так же управлінням його температури.

Залежно від потреб вибирається той чи інший вид вимикача. У нашому інтернет магазині «Ледмір» ви можете купити будь-який вид вимикача для будинку, офісного або виробничого приміщення.

Розетки

Здавалося б, розетка - досить простий пристрій. Однак вони також поділяються на види:

 • Побутові. Розетки які повсюдно використовуються в кожному будинку і квартирі. Бувають із заземленням і без. Також можуть бути з кришками для додаткового захисту від попадання вологи і пилу.
 • Силові. Це традиційні розетки для живлення електроприладів. Вони можуть бути із заземленням або без нього, застосовуються в побутових і виробничих приміщеннях.
 • Комп'ютерні (CAT5, CAT6). Дозволяють з'єднувати кілька комп'ютерів за допомогою кручений пари.
 • Супутникові (SAT) і телевізійні (TV, HDMI, VGA). Це розетки, створені спеціально для підключення антен до телевізора.
 • USB розетки. Призначені для підключення пристроїв і їх зарядки від мережі без використання перехідників і блоків.
 • Телефонні (CAT3). Для підключення стаціонарного телефону.
 • Радіо (R). Для підключення радіо
 • Розумні (SMART). Управляються за допомогою смартфона через мережу Wi-Fi. Зручність у дистанційному включенні і виключенні побутових приладів і техніки.
 • Меблеві. Зазвичай використовуються в офісах так як вбудовуються в робочий стіл і не займають на ньому додаткового місця.

Розетки підключаються як до 220В, так і до 380В. При виборі варто враховувати необхідну напругу, щоб підключити потрібну електрофурнітуру. У нашому інтернет-магазині «Ledmir» фахівці допоможуть підібрати необхідні розетки і вимикачі для дому, офісу, дачі або виробничого приміщення.

ТИПИ МОНТАЖУ Електрофурнітури: ЯК ВСТАНОВЛЮЮТЬСЯ РОЗЕТКИ І ВИМИКАЧІ

Існує 2 типу монтажу електрофурнітури: прихований або вбудований і накладної. Кожен з них має свої переваги і недоліки:

 • Вбудований метод монтажу розеток і вимикачів потребує створення спеціальних монтажних коробок в стіні. Робиться виїмка діаметром 60-65 мм і глибиною 40-60 мм. Проведення прокладаються в штробу в стіні або за гіпсокартоном, якщо є порожній простір, і підбиваються до коробки. Всередину встановлюється пластиковий коробок для фіксації розетки або вимикача. Підключаються дроти і електрофурнітура монтується прямо в стіну. Зовні залишається тільки невелика частина. Такий метод кріплення розеток і вимикачів підходить в разі проведення ремонту, з урахуванням особливостей дизайну приміщення.
 • Накладні розетки і вимикачі мають зовнішній корпус і встановлюються поверх стіни. Усередині корпусу все механізми, перед монтажем його необхідно розібрати і підключити дроти. Корпус кріпиться на стіну за допомогою саморізів або іншого типу монтажу. Провід, як правило, проходить зовнішньо і підводиться до герметичним заглушок. Даний тип монтажу розеток і вимикачів підходить в тому випадку, якщо потрібно швидко поставити електрофурнітуру без урахування дизайн, додати точку, чи ні можливості прокласти провід всередині стіни через особливості конструкції. Також накладна електрофурнітура використовується в агресивному зовнішньому середовищу, оскільки володіє пило і вологозахисними властивостями.

Тип монтажу електрофурнітури вибирається з урахуванням багатьох факторів. Наші фахівці проконсультують вас і допоможуть підібрати розетки і вимикачі, які будуть практичні, зручні і стильні.

ОСОБЛИВОСТІ ВИБОРУ ЕЛЕКТРОФУРНІТУРИ

Як правильно вибрати якісні розетки і вимикачі? На ринку існує велика кількість брендів, але, на жаль, не всі вони хорошої якості. Визначати якість тільки по зовнішності - погана ідея. Адже багато хто просто копіюють зовнішній вигляд відомих брендів. Крім того, варто враховувати особливості монтажу та місця, де буде встановлюватися електрофурнітура. Ось кілька порад, як вибрати розетки і вимикачі:

 • Звертайте увагу на бренд. Він грає не останню роль у виборі. Наш інтернет-магазин «Ledmir» ретельно вибирає компанії, з якими співпрацює. Ми рекомендуємо вибирати електрофурнітуру серед наступних брендів: Schneider Electric, Legrand Plexo, Mono Electric, Aling-Conel, VIDEX.
 • Слідкуйте за якістю пластика. Він повинен бути щільним, в ідеалі, якщо на торцях є гермовводи.
 • При виборі вимикача просто понажимайте на нього. Механізм повинен ходити легко і плавно.
 • Якщо розетка або вимикач будуть встановлюватися зовні приміщення, слід звернути увагу на моделі з високим рівнем захисту від пилу і вологи. Вони коштують дорожче, але прослужать набагато довше.
 • При виборі електрофурнітури для готелів, ресторанів, закладів та громадських місць, варто враховувати високий рівень експлуатації. Отже, пристрої повинні бути могутніше.
 • Промислова електрофурнітура має ряд особливостей, включаючи типи підключення. Звичайні розетки і вимикачі прослужать недовго на виробництві.
 • Звертайте увагу на дизайн. Чи вписується він в ваш інтер'єр? Чи добре виглядає розетка або вимикач з шпалерами, стелею, стінами? В іншому випадку, потім ви будете шкодувати про вибір, навіть якщо якість розетки або вимикача чудове.

Ці рекомендації допоможуть вам вибрати якісну електрофурнітуру. Купити розетки, вимикачі, монтажні коробки та іншу фурнітуру легко в інтернет магазині Ледмір. Прямо на сайті додавайте товар в корзину і робіть замовлення. Ми працюємо тільки з перевіреними брендами, зареєстрованими в Україні і безпосередньо з виробниками. Тому пропонуємо нашим клієнтам вигідні ціни і умови. Робіть своє життя затишніше за допомогою якісної електрофурнітури.

Статті